Optik sektöründeki teknolojik yenilikleri yakından takip ediyoruz!

Essilor Mr.Blue V 2.0 Essibox

Piyasaya çıktığı andan itibaren standartları değiştiren Mr.Blue yeni versiyonu ile teknolojisini daha esnekleştirerek bir üst seviyeye çıkarmış durumda. Mr.Blueda bulunan, tamamen özelleştirilebilen balıksırtı kanal profili sayesinde çerçevenin kenar yapısına ve cam kalınlığına en uygun kanalı seçebilmek, estetiğin ve kolay montajın bombeli modellerde ilk kez birleştiği an. Bu süreçte ilave olarak, camın geometrisini ve kullanılacak araçların eğimin hesapladığı için, tüm aşamalarda (delme, nilor açma, balıksırtı) yüksek bazlı modellerin ideal şekilde takibine imkân verme opsiyonları 2.0 ile bir seviye üste taşınıyor. Ve daha da esnek çalışma ortamı sayesinde birçok zor operasyon süreçleri hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanıyor. 

Null Optik sektöründe kullandığımız Entegre Kesim Ucu sayesinde, en karmaşık camlar bile mükemmel kontrollü sonuçlarla kesilir:

  • Hidrofobik camlar
  • Orta ve yüksek indeksli organik camlar
  • Yüksek bazlı camlar
  • Mavi Korumalı camlar

Gelişmeye açık şirket felsefesi sayesinde ölçeklendirilebilir hybrid teknolojisi ile
ileriki zamanlarda ek makine özellikleri alarak hizmet kapsamını genişletmeye imkan verecek şekilde tasarlanmıştır.

Null Delme işlemi daha güvenli ve daha hızlıdır. Ön işlem gerektirmeden, hatasız gerçekleşen optik okuma sayesinde, şekil ve delme verilerini tek bir işlemde almak mümkün olur.

Kolay kullanım, yeni sürüm, yüksek kalitede kesim araçları, hesaplama hızı vb. Bu avantajlarla her işi tüm cam tiplerinde optimize eder.Bu performans ve tüm sürecin kontrol edilebilmesi sayesinde, iş kalitesinde en yüksek, ilk başarı oranları sağlar.

Dokunmatik arayüzü sayesinde “özelleştirilmiş” şekilde çalışabilir ve akıllı olduğu için çalıştıkça öğrenir.Tercihlerinizi beller, seçimlerinizi önceden tahmin eder. Eşsiz ergonomik özellikleri her gerecin yerli yerinde ve kolay erişilebilir olmasını sağlar. Dikey mimarisi, evrensel düzlemde tercih edilen Essilor geleneğine uygun olarak tasarlanmıştır. İdeal çapa sahip standart   vantuzlar,piyasadaki çerçevelerin %90’ına uygundur.Kaynak: Esel Optik Makinaları / Optic Art 2017